Yabancı öğrenciler, Rektör Çiftçi’ye Türkçe seslendi: ÇAKÜ’yü seviyoruz

ÇAKÜ Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Türkçe öğrenen yabancı öğrenciler, Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye Türkçe seslendi: “ÇAKÜ’yü seviyoruz”

 

ÇAKÜ HABER MERKEZİ////

 

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ), yenilikçi ve girişimci üniversite olmanın kendisine yüklediği misyon ve uluslararasılaşma hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor. Bu kapsamda, ÇAKÜ Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne Türkçe öğrenme talebiyle başvuran Bangladeş, Tunus, Cezayir, Filistin, Kamerun, Gana, Kongo ve Sudanlı Erasmus öğrencileri, aldıkları 60 saatlik kursu başarıyla tamamladı.

 

“ULUSLARARASI ALANDA TANINIYORUZ”

Eğitimin tamamlanmasının ardından öğrencilere, Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından katılım belgeleri takdim edildi. Belge takdiminin ardından Rektör Çiftçi’yi ziyaret eden öğrenciler, Çankırı ve ÇAKÜ’de edindikleri sosyal ve akademik deneyim hakkındaki memnuniyetlerini Türkçe olarak “ÇAKÜ’yü seviyoruz” şeklinde dile getirdiler. Rektör Çiftçi de ÇAKÜ’ye çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerin, buradan memnuniyetle ayrılıyor olmalarından dolayı gururlandıklarını; ÇAKÜ’nün, yerli ve millî üniversite şiarıyla tanınmasının yanı sıra, uluslararası alanda da adını her geçen gün daha fazla duyurduğunu ifade etti. Rektör Çiftçi, Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Türkçe öğretim görevlisi kadrosunda bulunan Ayça Yılmaz’a da, öğrencilere verdiği Türkçe eğitiminden dolayı teşekkür etti.

Yayınlanma Tarihi: 25 Mayıs 2023 Perşembe
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2023 Perşembe