Şarktan Mağribe ÇAKÜ merkezli hareketlilik

ÇAKÜ ile Uluslararası Rabat Üniversitesi arasında ikili iş birliği protokolü imzalandı

ÇAKÜ HABER MERKEZİ////

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) ile Uluslararası Rabat Üniversitesi arasında ikili iş birliği protokolü imzalandı. Protokol görüşmelerine ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, ÇAKÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Şuayip Turan da katıldı. Yapılan protokol ile yenilenebilir enerji, çevre dostu projeler, yeşil mimari, dijital dönüşüm, yenilikçi öğretim teknikleri, uluslararası sertifika ve diploma programları konularında görüş birliğine varıldı.

"YENİ UFUKLAR AÇMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Rektör Çiftçi, yaptığı açıklamada, şarktan mağribe ülkemizin ve üniversitemizin tanıtımı ve gelişimi için koşturduklarını, yapılan yeni işbirlikleri ile hem ülkemizin hem de üniversitemizin görünürlüğüne katkı sunduklarını ifade etti. Rektör Çiftçi ayrıca, stratejik hedeflerinde yer alan ülke ve üniversiteler ile işbirliklerini kuvvetlendirdiklerini, Erasmus başta olmak üzere geliştirilen projeler ile yeni ufuklar açmaya çalıştıklarını belirtti.

ÇAKÜ`YE TEŞEKKÜR

Uluslararası Rabat Üniversitesi yetkilileri de ziyaretten çok memnun olduklarını, ÇAKÜ`ye gelen öğrenci ve personelin hem şehirden hem de ÇAKÜ`den ziyadesi ile memnun olduklarını kaydettiler. Çankırı Karatekin Üniversitesinin uluslararası öğrencilere nitelikli bir eğitim verdiği için Çankırı Karatekin Üniversitesine ayrıca teşekkür ettiler.

Yayınlanma Tarihi: 11 Mayıs 2023 Perşembe
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2023 Cuma