ÇAKÜ`den yeni uluslararası hedefler

ÇAKÜ, Kanada "Memorial University of Newfoundland" ile iyi niyet protokolü imzaladı.

ÇAKÜ HABER MERKEZİ////

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ), uluslararasılaşma stratejisi hedefleri doğrultusunda yeni açılımlar yapmaya devam ediyor. Son olarak ÇAKÜ, Kanada "Memorial University of Newfoundland" ile iyi niyet protokolü imzaladı.

ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi imza töreninde, üniversite olarak Türkiye’nin ve Çankırı’nın adının tüm dünyada duyulması ve akademik olarak gelişmesi için çalıştıklarını ifade etti. Rektör Çiftçi, önümüzdeki dönemlerde de ÇAKÜ`den daha fazla proje çıkması, var olan akademik yayınların niteliğinin gelişmesi, ülkemizin ve üniversitemizin görünürlüğünün artması için uluslararası çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

85 BİN MEZUNU BULUNUYOR

Newfoundland Memorial Üniversitesi, Kanada`ya bağlı Newfoundland ve Labrador eyaletinin St. John`s kentinde yer alıyor. Üniversite Antropoloji, Arkeoloji, İletişim çalışmaları, Ekonomi, Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları, Dilbilim, Felsefe ve Sosyoloji dahil olmak üzere çeşitli konu alanlarda çok sayıda program sunuyor. 4 kampüsü genelinde 18.500`den fazla öğrencisi ve dünya genelinde yaklaşık 85.000 mezunu bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi: 18 Mayıs 2023 Perşembe
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2023 Perşembe